Pikanteria 2017

W zeszłą sobotę 18 marca w klubie Scenografia miała miejsce czwarta edycja wydarzenia o wdzięcznej nazwie: Pikanteria.
Impreza odbywała się pod patronatem szkoły tańca Salome. Miała ona za zadanie popularyzacje najbardziej zmysłowych form taneczno para-teatralnych takich jak: rewia, burleska czy pin-up.

IMG_9703bIMG_9743ds
Jako pierwsza wystąpiła Karolina Kulińska prezentująca niecodzienne połączenie środowiska wodnego z uniwersum przestworzy. Mityczna syrena udowodniła, iż podniebny świat  podobnie jak morskie odmęty absolutnie nie mają przed nią najmniejszych tajemnic.

IMG_9800arIMG_9820AsIMG_9834DsIMG_9846S

Dziewczyny z Formacji Salome przedstawiły feministyczny wariant piractwa. Różniący się od wersji męskiej wyłącznie uroczą powierzchownością. Panie przejęły bowiem cały zestaw zgubnych cech panów począwszy od hazardu na pijaństwie i paleniu fajki skończywszy.

IMG_9852csIMG_9944rfIMG_9910zs

Kardamon pod dyrekcją Anny Redlin przybliżył wszystkim spragnionym lata wakacyjno-tropikalne klimaty.
Hawajskie stroje, taniec Hula i  Limbo z obowiązkowym przechodzeniem pod poziomą poprzeczką. Wszystkie powyższe elementy perfekcyjnie się odliczyły.

IMG_0007ePikanteriaIMG_0009w

Formacja Salome pokazała Pin-Up-ową miniaturkę, w której  główna bohaterka spędza wolny czas z telefonem. Moim nieodłącznym skojarzeniem było Lekarstwo na miłość autorstwa Joanny Chmielewskiej w reżyserii Jana Batorego. Kalina Jędrusik będąca główną bohaterką filmu właśnie za sprawą serii pomyłkowych telefonów wdaje się zarazem w kryminalną intrygę jak również intrygujący romans.

IMG_0122dIMG_0141ssPikanteria

Ava Largo zmiksowała w swoim pokazie dwa elementy ekscytujące od zawsze płeć przeciwną. Motoryzacje i kobiecy seksapil. Ava przedstawiła również fantastyczne remedium dla pań, których partnerzy zbyt wiele czasu spędzają w garażu. Po wykonaniu wszystkich kroków rzeczonej recepty z pewnością każdy  pan bez wahania porzuci mechanicznego przyjaciela na rzecz swojej damy.

IMG_0185saIMG_0198shIMG_0228ba

Kardamon w tej nomen omen odsłonie przedstawił klasyczne elementy sztuki zwanej Striptizem.
Podwiązki, zmysłowe ściąganie rękawiczek, zwolnione tempo i zalotne spojrzenia odnalazły się we właściwych proporcjach.

IMG_0263wIMG_0333bIMG_0322e

Sharon Pietrzak ukazała tok jakim podąża umysł mężczyzny zatrzymywanego przez kontrolę drogową, w której składzie występuje kobieta. Podpowiadamy, że rzeczywistość wygląda zupełnie inaczej i apelujemy o bezpieczną jazdę.

IMG_0445sfIMG_0413wdIMG_0462sd

Czy ktoś pamięta jeszcze analogową zabawę podwórkową o wdzięcznej nazwie gra w gumę?
Anna Redlin zaprezentowała jej zmodyfikowaną i przystosowaną dla dorosłego odbiorcy interpretacje.
Być może mało w niej skoków ale jak pokazał finał równie łatwo o skuchę.

IMG_0495wIMG_0502a

Gdyby komuś było mało podniebnych akrobacji Justyna Kozulska- Biesiada dała do zrozumienia, iż chusta jest równie wdzięcznym elementem dekoracyjnym jak i trampoliną do sportów zdecydowanie ekstremalnych.

IMG_0636dIMG_0593eIMG_0656d

Ola Włodarczyk udowodniła wszystkim niedowiarkom i środowiskom sceptycznie podchodzącym do nowinek technologicznych, że wynalazek światłowodu ma pewne praktyczne zastosowania.

IMG_0816sIMG_0882hIMG_0736rs
Na sam koniec Kardamon zaprosił zgromadzoną publiczność do słonecznej Italii. Spotkanie odbyło się przy wtórze  tamburynów i przywodzących na myśl kolor zachodzącego nad Adriatykiem  słońca, trzepocie złotych spódniczek.

Był to już moja druga Pikanteria i równie udana jak poprzednia (a z pewnych osobistych względów nawet bardziej) . Wszystkim fanom burleski, pin-up-u, tańca, dobrej zabawy na wysokim poziomie serdecznie polecam i rekomenduję.
Dla tych, którzy nie mają w sobie na tyle cierpliwości aby czekać okrągły rok na kolejną edycję Pikanterii a są entuzjastami podniebnych popisów w wykonaniu Karoliny Kulińskiej  oraz Justyny Kozulskiej – Biesiady mam dobrą wiadomość. W piątek  7.04.2017  o godz 19 w Centrum Dialogu Im. Marka Edelmana przy ul. Wojska Polskiego 83 odbędzie się Spotkania Pasjonatów Tańca w Powietrzu – Aerial Freaks Meeting organizowane przez Artystów Otwartej Przestrzeni Cyrkowej Carnival. Wstęp na imprezę jest wolny.
Szczegóły wydarzenia można poznać tutaj